17 Haziran 2021 Perşembe

Bizim İçin Ne Dediler

Faruk Nafiz Özak
Eski Spordan Sorumlu Devlet Bakanlarımızdan
Benim de  onursal üyesi olduğum Bakırköy Ata Spor Kulübü'nün 2. paneli olan  Amatör kulüplerin Türk sporuna katkıları konulu panele panelist olarak katılmıştım. Şu an bu panelde de gördüm ki Türk sporuna  sportif anlamda  büyük katkılar sunmuş olan kulübümüz,  Düzenlediği panellerle de Türk spor politikasının oluşumuna katkı sunma anlamında da ne kadar büyük organizasyonlar yaptığını yakinen görme şansım oldu.  Türk sporunun layık olduğu seviyeye böyle kulüplerin taşıyacağı muhakkaktır. Kulübümüze destek verilmesi halinde daha büyük başarılara imza atacağına inancım tamdır.
Kulüp başkanı Sait BABAOĞLU başta olmak üzere tüm ekibini kutluyor başarılarının artarak devem etmesini diliyorum.

Murat  Başesgioğlu
Eski Spordan Sorumlu Devlet Bakanlarımızdan
Türk sporuna ve gençliğine hizmet gibi çok ulvi bir görevi 15 yıldır başarıyla sürdüren ve bu süreçte vatandaşlarımızın spor yapmasının yanı sıra, yetiştirdiği sporcuların milli takımlarda görev almasını sağlayarak; bayrağımızı defalarca uluslararası arenada dalgalandıran Bakırköy Ata Spor Kulübü'nün bu gayreti her zaman takdiri hak etmiştir.
  Vizyon sahibi yöneticilerin gayreti ve özverisi,  teknik ekibin bilgi ve becerisi, sporcu velilerin desteği ile Bakırköy Ata Spor Kulübünün gelecekte de büyük başarılara imza atacağına inancım tamdır.

Engin Özkoç 
CHP  Sakarya Milletvekili  Milli Eğitim-Gençlik ve Spor Komisyon üyesi
Öncelikle böyle değerli bir okulumuzun böylesine yüreğini vermiş bir spor kulübümüze tüm imkanlarını açmasından dolayı sayın okul Müdürümüze yürekten teşekkür ediyorum. Gerçekten de Türkiye 2020 Olimpiyatlarına "ben bu ülkeyi olimpiyatlara taşıyacağım" demenin en iddialı yeri olan amatör spor kulüplerinin  "biz bunu yapacağız" diyebilmesidir. Siz böyle bir yürekliliği gösterdiğiniz için ve şuradaki gençlere bunu aşıladığınız için ve onlara yarışmayı değil de sevgiyle bir birine tutunmayı verdiğiniz için size ve arkadaşlarınıza teşekkür ediyorum.
Ben bir partili olarak değil herkesi temsil eden bir milletvekili olarak buradayım, çünkü; hedefimizde siyaset değil sportif bir başarı olmalı ve bu yüzden bu büyük organizasyonda yer alan bürokrasiye, Millet vekillerine, hükümete, çalışanlara yani emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum

Atilla Kaya
MHP  Genel Başkan Yardımcısı
Millet Vekili-İnsan Hakları inceleme komisyon üyesi
Sait Babaoğlu'nu Bakırköy Ata Spor Kulübünü kurduğu yıllardan beri tanırım. Saygın kişiliğiyle bütünleştirdiği işinde başarı basamaklarını emin adımlarla çıkmıştır. Kurmuş olduğu Bakırköy Ata Spor Kulübü ülke sporuna birçok milli sporcu kazandırmıştır. Özverili çalışmalarıyla Bakırköy Ata Spor Kulübü'nü değerli bir marka haline gelmiştir. Sait Hocamı ve ekibini kutlar, başarılarının devamını dilerim. 

Hüseyin Avni Mutlu
İstanbul Valisi
Diyarbakır Valiliğim döneminde, bir İstanbul ziyaretim esnasında tanıdım Bakırköy Ata Spor Kulübü Yöneticilerini.  İstanbul'a geldiğimde gördüm ki; sportif başarılarının yanı sıra birçok sosyal sorumluluk projelerine de başarı ile imza atmıştır. Son yıllarda ise yaptığı panellerle kulüpçülüğe farklı bir bakış açısı getirmiştir.  Dileğim Türk sporuna katkılarının artarak devam etmesidir.
Ben de her zaman böyle bir tanışmadan büyük memnuniyet duydum. Kulübümüzün daha büyük başarılara imza atması için her türlü desteği vermeye hazırım. Tüm sporcularımızın gözlerinden öper, yönetici ve velilerimize sevgi ve selamlarımı iletirim.

Hüseyin Özcan
Edirne İl Milli Eğitim Müdürü
Spor, çocuklarımızın gelişmesinde önemli bir eğitim aracıdır. Sporun öneminin günümüzde daha iyi anlaşılmaya başlanması gelecek kuşaklar adına sevindirici bir gelişmedir. Bu bağlamda Bakırköy Ata Spor Kulübü bu bilince, spor ahlakına ve sağlıklı kuşakların yetişmesinde büyük bir paya sahiptir. Bakırköy Ata Spor Kulübü Çağdaş, güvenli ve sağlıklı spor alanlarında çocuklarımızın istek ve beklentilerini tam olarak karşılayan; sporcu memnuniyetini sağlayabilen, sporu sevdiren ve yaygınlaştıran; centilmenlik anlayışına sahip, rakibine saygı duyan, kendisini gerçekleştiren, çevre bilincine sahip, toplumun tüm katmanlarıyla barışık gençler yetiştirme yolunda uğraş veren, ülkesini uluslararası karşılaşmalarda temsil ederek büyük başarılar kazanmayı hedefleyen Sporcular yetiştirmeyi başarmıştır. Bakırköy Ata Spor Kulübü'nde faaliyet gösteren branşların, ülkemizde kurumlaşması ve yaygınlaşmasına öncülük etmiş ufku geniş ve felsefesi derin bir kulübümüzdür. Büyük Önder Mustafa Kemalin Atatürk'ün: "açık kat-i söyleyeyim ki sporda muaffak olmak için her türlü muavenetten ziyade, bütün milletçe sporun mahiyeti ve kıymeti anlaşılmış olmak ve ona kalpten muhabbet ile onu vatani vazife telaki eylemek lazım" sözünü düstur edinen Bakırköy Ata Spor Kulübü Başkanı  Sayın Sait Babaoğlu ve Kulübünün başarılarında emeği geçen herkese tüm katkılarından dolayı teşekkür eder, güzel dünya ve olimpiyat şampiyonları çıkarmalarını temenni ederim? 

Doç. Dr.  Haluk Koç
G.Ü Spor Yüksek Okulu Md.Yrd.
Okulumuzdan mezun olan öğrenciler; Gazili, olmanın farkını ülkemin dört bir köşesinde yaptıkları başarılı çalışmalarla kanıtladılar. Sevgili öğrencimiz, Sait Babaoğlu'nun bir Gazili olarak başarılarını heyecanla takip ediyoruz. 1986 yılında okulumuzdan mezun olan Sait Babaoğlu öğrenciliğinde sportmenliğiyle ön planda olmuştu. Kurmuş olduğu Bakırköy Ata Spor kulübüyle takdire şayan sportif başarılarının yanı sıra düzenlemiş olduğu Spor-Eğitim-Panelleriyle de Türk Sporunda yeni bir farkındalık yaratmıştır. Biz Üniversitemiz olarak kendisiyle gurur duyar, başarılarının devamını dileriz. 

Bülent Akasma
Bakırköy 9. Ağır Ceza Mahkeme Başkanı
Bakırköy Ata Spor Kulübü'nün bir üyesi ve sporcu babası olarak, içinde bulunmaktan zevk aldığımız ve çocuklarımızın hem bedenen hem de ahlaken gelişmesini sağlayan Ata Spor Kulübü'nün kısıtlı imkanları ile bu başarıları sağlayabiliyor ise, ileride tesis ve imkanlarının gelişmesi halinde gelebileceği yeri şimdiden hayal etmek hiçte zor değil. 
Kulübümüz bir aile ortamı içinde olduğumuz hissini bizlere yaşatırken,  antrenman saatine sporculardan daha istekli olarak gitmemiz bu ortamda oluşan dostlukların da bir sonucu zannedersem. Sporun yanında sosyal faaliyet ve sorumluluk projeleri ile de biz velileri mutlu ve farklı bir dünyaya yönlendirmesini de memnuniyetle karşılıyoruz. Bu başarı ve faaliyetlerin artarak devam etmesini diliyor ve her zaman elimizden gelen desteği vereceğimizi belirtmek istiyoruz.

Şekip Karakaya
Bakırköy Ata Spor Kulübü Onursal Üyesi
Bir ziyaret esnasında tanıdığım Bakırköy Ata Spor Kulübü yetkililerini; sportif, insanı ve sosyal konularda yaptıklarını büyük bir takdirle dinledim. Bu tür imkansızlıktan başarı çıkartmayı bilen kulüplerin ivedilikle desteklenmesi gerektiği ve daha ileri gitmesine yardımcı olunması kanaatindeyim. Mevcut şartları ile milli takımlarımıza ellinin üzerinde Milli Sporcu vermeleri ise beni ziyadesi ile heyecanlandırmış ve gururlandırmıştır. Böyle bir kulübün onursal üyesi olmaktan mutluluk duydum. Kulübümüzün tesisleşmesi için gerekli desteğin verilmesi gerektiğini düşünüyor, tüm camiaya sevgi ve selamlarımı iletiyorum. 

Ali İhsan Özyazgan
İstek Eğitim Hizmetleri A.Ş. Genel Müdürü
On yıldır birlikte birçok işe imza atığımız Bakırköy Ata Spor Kulübü ile okul kulüp işbirliğinin en güzel örneğini bu yaptığımız panelle de tüm ülkemize gururla sunduk. Kulüp başkanı Sait Babaoğlu'nun getirdiği her proje, iyi biliyoruz ki ülke gençliğine hizmet içermektedir. Dileriz bu işbirliği diğer özel kuruluşlara da örnek olur. Türk sporuna önemli hizmetler vermiş kulüp başkanı Sait Babaoğlu'nu ve ekibini tebrik eder başarılarının devamını dilerim. 

Cevat  Aksoy
Florya Koleji Genel  Müdürü
Spor ve eğitimde;  kibarlık ve asaleti azimle harmanlayıp başarıya taşıyan Sait Babaoğlu'nu ve ekibini kutluyor, tüm Bakırköy Ata Spor Kulübü Camiasına selam ve sevgilerimi iletiyorum. 

Prof. Dr. M. Ragıp Kılıçarslan 
Bakırköy Ata Spor Kulübümüz elde ettiği sportif başarılar ile amatör yüzme kulüpleri arasında farklı bir yere sahiptir. Kurulduğu günden bugüne kadar yalnızca gençlere sahip çıkmamış, gençlerin spora yönelmesi, amatör sporların daha geniş kitlelere ulaştırılması, ülkenin spor politikalarının oluşturulmasında sorumluluk almak adına başarılı sporcular, spordan sorumlu bakanlar ve federasyon başkanlarının katıldığı pek çok spor ve eğitim panelleri düzenlemiştir. Kulübümüz sporcularını yalnızca sportif başarılar için değil, fikri ve bedeni açıdan sağlıklı, özgüveni gelişmiş, ahlaklı, toplumsal sorunlara duyarlı birey olarak yetiştirmeye de büyük önem vermektedir. Bu nedenle her yıl sporcularımız ve onların değerli ve duyarlı aileleri ile birlikte düzenlediğimiz kampanyalar ile giysi, kitap, ansiklopedi, yardımcı eğitim malzemeleri vb. Türkiye'nin dört bir yanındaki ihtiyacı olan okullara ulaştırılmakta ayrıca engelli gençlerimiz için de engelleri ortadan kaldıracak imkanları sağlayan sosyal sorumluluk projelerine de imza atmaktayız.
Elde ettiğimiz başarılardan duyduğumuz haklı gururu, kendi tesislerimizde gerçekleştireceğimiz çalışmalar ile duyacağımız mutlulukla pekiştireceğimiz günlere?

Halil Kılıçoğlu
Triatlon Federasyonu 
Eski Başkanı
Otuz beş senedir çeşitli federasyonlarda başkanlık yapıyorum. Sait Babaoğlu'nun başkan olduğu Bakırköy Ata Spor Kulübü'nün mekan olarak yeri küçük ama imza attıkları büyük başarıları övülmeye değer. İyi ki varsın Sait Başkan, sayende Bakırköy Ata Spor Kulübü Ata'mıza yakışır hizmetler yapıyor. 

Lütfü Özel  
Gazeteci
Televizyon program yapımcısı
Türk sporu; tuğlaları üst üste koyarak, her gün biraz daha ileri hareket ederek büyüyor, gelişiyor, serpiliyor diye yargıda bulunanlar olabilir. Hak yemeyelim, genele yayılmasa da  bir ölçüde doğru da olabilir bu görüş. Ama benim gördüğüm, bildiğim, yaşadığım Türkiye'de spor varsa, görünmeyen kahramanların özverili mücadelesiyle vardır. 
Bakırköy Ata Spor Kulübü, onu yönetenler ve orada spor yapanlar bu gizli kahramanlardır işte. Onlardan pek çoğunun bayrağı göndere dikip, ulusal marşımızı dünyaya dinletmeleri de yakındır, kanımca?

Mehmet Çelik
Tek Rumeli Tv Spor Müdürü 
Olimpiyatlara bu kadar yakın olduğumuzu hatırlamıyorum. İstanbul 2020'nin kaderi eylül ayında belli olacak. IOC Madrid, Tokyo ya da İstanbul demesi için spor dünyası eylül ayına kilitlendi. Olimpiyatlara aday olan ülkenin her şeyden önce anahtar faktörler olarak olimpik insana, olimpik sporcuya, olimpik yöneticiye, olimpik seyirci ve basına ihtiyacı olduğunu hepimiz biliyoruz. İstanbul'umuzda bunca kulüp içeresinde tüm bu faktörleri yapmış olduğu altyapı çalışmaları ile milli eğitim kurumlarıyla ortaklaşa yapmış olduğu çalışmaları ile, her yıl düzenli aralıklarla gerçekleştirdiği bilişim spor panelleriyle Bakırköy Ata Spor Kulübü ve Sayın Sait Babaoğlu'nun misyonunu, vizyona koyuş emeği, küçümsenemeyecek kadar büyük ve bir hakikattir. Tüm olimpik faktörleri kulübünde yıllar önce hayata geçirmiş bir değerli spor adamı, sporun aynı zamanda da fikir adamı Sayın Sait Babaoğlu ve ekibini bir kez daha tebrik ediyor? Onların bu anlamlı spor hizmet başarılarının artarak devam etmesini temenni ediyorum... Teşekkürler Babaoğlu başarılar Bakırköy Ata Spor Kulübü, saygılarımla. 

Yunus Alışkan
Bakırköy Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürü
Kulübümüzü kurulduğu günden beri takdirle izlerim. Bu süreçte gördüm ki; ilçe sporuna hizmet etmekten yetiştirdiği Milli sporcularla Ülke sporuna hizmet eden örnek bir kulüp ve iyi bir marka olmuştur, Bakırköy Ata Spor Kulübü. Bizlerin de buna bir katkısı olmuşsa bundan mutluluk duyarız.  Biliyorum ki kulübümüz, sosyal, ulusal ve insani konulara duyarlı bir veli topluluğuna sahiptir. Sportif başarıları kadar bu yönü de altı çizilmesi ve takdir edilmesi gereken bir durumdur.
Tüm camiamızı saygı ve sevgi ile selamlar başarılarının devamını dilerim?

Canset Babaoğlu
Küçük Sporcu
Yüzme Sporunu ve okulu beraber yürütmek zor oluyor ama yüzmeyi çok sevdiğimden bundan memnunum, ayrıca okul notlarım da yüksek, yüzmenin okuluma olumsuz bir etkisi olmuyor. Bir sporcu olarak kendi üzerime düşen kısmı elimden geldiği kadarıyla gayet iyi yaptığımı düşünüyorum. Sadece eksik olan şey imkan ve bilinçlenmek olduğunu düşünüyorum; bunlar da halledilince başarılarımızın kat be kat artacağına inanıyorum. 

Yılmaz  Şenol
FotoMaç Gazetesi 
İstihbarat Şefi
Sportif başarılarının yanı sıra bizde, gazete olarak Türkiye de ilklere imza atmış olan kulübümüzün birçok paneline katıldık ve desteklerdik.  Alkışlayan devlet büyüklerime seslenmek isterim; Bakırköy Ata Spor Kulübü daha büyük başarılara imza atmak için alkıştan fazlasını hak etmiyor mu?
Tüm Bakırköy Ata Spor Kulübü camiasına saygılarımla?

Muzaffer Batumlu
Spor Meydanı Gazetesi Yazı İşleri Müdürü
Türk sporunun gelişimine; yaptıkları Spor ve Eğitim Panelleri ile ışık tutan Bakırköy Ata Spor Kulübü'nün Başkanı Sayın Sait Babaoğlu'nu, kulüp yöneticilerini ve sporcu kardeşlerimi kutluyor başarılarının devamını diliyorum. 

Ramazan Baş
Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Genel Başkanı
1997 yılından bu yana binlerce lisanlı sporcu yetiştirmiş ve 6 spor branşında başarılı sonuçlar elde etmiş çok değerli kulüplerimiz arasında yer alan Bakırköy Ata Spor Kulübü başarılı sportif faaliyetlerinin yanı sıra üyesi olan sporcu ve ailelerini sosyal sorumluluk konusunda da bilinçlendirerek, ihtiyacı olan insanlara tekerlekli sandalye temin etmelerine yardımcı olmaktadır.  Ata Spor Kulübü'nün çok değerli başkanı, sevgili dostum Sait Babaoğlu'nu çalışmalarından dolayı tebrik eder, başarılarının devamını dilerim. 

İpek Karakaya
Küçük Sporcu
Ben Bakırköy Ata Spor Külübü'nde 4 yıldır yüzen bir sporcuyum. Önceleri amacım sadece yüzme öğrenmekti. Ama Bakırköy Ata Spor Kulübü'ne gelmekle o kadar doğru bir karar vermişiz ki, şimdi büyük Ata'mın da dediği gibi hem zeki, hem çevik ve hem de ahlaklı bir sporcu olarak yetişiyorum. Sporun sadece vücut sağlığı için değil, doğru insanlar yetiştirmek için de gerekli olduğunu öğrendim.  Bu sebeple başta Kulüp başkanımız Sait Hoca'm olmak üzere, tüm Bakırköy Ata Spor ailesine teşekkür ederim.
İyi ki sizinleyim! 

Ali Cimtay
Umay Matbacılık
Kulübümüzün kuruluşundan itibaren geçirdiği her süreci yakından takip ettim. Gelinen noktada, teknik kadronun bilgi beceri ve tecrübesinin yanı sıra seçkin veli topluluğunun da büyük katkısı olduğunu düşünüyorum. Kurumsallaşma adına her gün yeni bir adım atan kulübümüz, inanıyorum ki yakın zamanda bu konuda da özel bir noktaya gelecektir. Bu konuda bizlerde dün olduğu gibi bugünde üstümüze düşeni yapmaya hazırız.  Camiamıza saygılarımızla? 

Murat İlter 
Gazeteci
Basketbol Antrenörü
Sadece sportif alanda değil, sosyal faaliyetleriyle de birçok ilke imza atmış olan Bakırköy Ata Spor Kulübü, bilgi ve tecrübesini amatör spor branşlarının gelişmesi için en doğru şekilde kullanan kulüplerimizin başında geliyor. Kısıtlı imkanlarla elde edilen bu başarıların, gerekli desteklerin sağlanması halinde çok daha üst düzeyde artacağına yürekten inanıyorum. 

Osman Çullu  
Bedensel Engelliler Yüzme Milli Takım Hocası
Kardeş kulübümüz; Bakırköy Ata Spor Kulübü kurulduğundan bu güne kadar Kulübümüzden desteğini esirgemeyen başta Sait Babaoğlu olmak üzere Ata Spor Kulübü sporcularına ve Velilerine sonsuz teşekkür ve şükranlarımızı sunuyorum. Her zaman ve her yerde maddi ve manevi dostluğunu gördüğümüz Ata Spor Kulübü camiasını yanımızda hissediyoruz. Bundan sonra da sevgimiz ve saygımız onlara olacaktır. Sağolun, varolun?
Kahramanmaraş Engelliler Spor Kulübü adına?

Yusuf Garip
İSTEK Özel Bilge Kağan Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Müdür Yardımcısı
Genel bir inanış vardır, öğretmenler arasında iş anlamında en "rahat" olanlar Beden Eğitimi Öğretmenleridir! Aslında işin iç yüzünü bilmeyenlerin düşünmeden söyledikleri bir hurafedir bu. Beden Eğitimi Öğretmeni öğrencilerine spor yaptırmanın yanı sıra onlara belki de ileriki yaşamlarında kendilerine en çok fayda sağlayacak insani değerleri aşılar. Onlara disiplinli olmayı, programlı çalışmayı, saygıyı, beraber hareket edebilmeyi, milli değerlerine sahip çıkabilmeyi vb. belki de çocukların çevresinden, okulundan, ailesinden alması gereken pek çok değeri bizlerden alır veya biz aileleri bu yönde destekleriz. Çocuklarımızı sporcu olarak yetiştirir, yetenekli çocukları daha iyi olmaları adına kulüplere yönlendirir ve sporcu olmanın ilk adımlarını çocuklarımıza attırırız. 
Sait BABAOĞLU da bir Beden Eğitimi Öğretmenidir ve 27 yıl mesleğini başarı ile icra  ettikten sonra çok sevdiği mesleğine bu yıl emekli olarak veda etmiştir. 27 yılını dolu dolu geçirmiş ve sayısız sporcu yetiştirmiş bir spor adamıdır. O sporcuları yönlendirmek için spor kulübü aramamış sporcu yetiştirmek için kendi kulübünü kurmuştur. Ve kendisi bizlere örnek, pek çok spor adamının yol göstericisi olmuştur. Spor çalışmalarının yanına sosyal sorumluluk projelerini eklemiş, Paneller düzenleyerek ülke sporuna farklı pencerelerden katkı sağlamaya çalışmıştır. Bu çalışmaların yaklaşık 10 yıllık sürecinde Sait Hocamın yanında olmak, O'nunla ve spor camiasında bu işi hakkıyla yapan birkaç spor adamı ile ortak çalışmalar yapmak benim için gurur verici bir durumdur. Ülkemin spor alanında özellikle yüzme ve su altı sporları alanında Sait Hoca gibi spor adamları arttıkça ortaya gurur verici başarılar ve mutlu pek çok çocuk ve veliler çıkacaktır. 
Hocam, spor camiası ve Türk Sporu adına yaptıklarınız ve bundan sonra yapacaklarınız için sonsuz teşekkürler.

Acem Yıldırım
Eğitimciler Birliği Sendikası Bakırköy İlçe Başkanı
Çok Değerli Sait Babaoğlu ve Bakırköy Ata Spor, sizler kulüp olarak geleceğimizin teminatı olan ülkemizin sevgili çocuklarına ve gençlerine sadece yüzme sevdirmekle yetinmeyip onlara; hem bedensel sağlık ve fiziksel gelişme yönünden hem de iyi bir kişilik gelişimi ve ruh sağlığı bakımından yararlı olmayı öğretiyor. Spor yoluyla çevresini tanımalarını, iletişim kurmalarını sağlıyor, öz güvenlerini arttırmayı sağlıyorsunuz. 
Bakırköy Ata Spor'da sporcular psikolojik açıdan da kendini kontrol etmeyi öğrenir.  Bakırköy Ata Spor Kulübü'nde veliler arasındaki dayanışma görülmeye değer, Başarılar diliyorum?

Doç. Dr. Ahmet  Bozdoğan
Yüzme Federasyonu Başkanı
Yüzme sporunda Türkiye'de özel bir yere sahip olan Bakırköy Ata Spor Kulübü'nü başarılarından dolayı kutluyor başarılarının devamını diliyorum. 

Cemal  Baykan
Florya Koleji Spor Koordinatörü
Sait Babaoğlu ile ilgili söyleyecek o kadar çok şey var ki, hangisinden başlayacağımı bilemiyorum. O bir beden eğitimi öğretmeni ama beden eğitimi öğretmenleri ile ilgili pek çok tabuyu, kuralları, klişeleri yıkmış ve yeni nesil öğretmenlere ilham olmuş, mesleğinde zirve yapmış bir insandır. Törenlerde hep yapılmayanları, hep ilkleri gerçekleştirmiş ve komutanı olduğu törenlerin ününü ilçe dışına taşımıştır. Yeni mesleğe başlayacaklar için üzgünüm örnek alabilecekleri, duayen artık emekli oldu ama bizler şanslıydık onun çizdiği yolda, istedikten sonra başarılamayacak hiç bir şeyin olmadığını bizlere defalarca gösterdi.
Sait Hocam çok başarılı meslek hayatını (öğretmenliği)geride bıraktı, belki ama bizler onu hiç unutmayacağız.
Bakırköy Ata Spor Kulübü var olduğu sürece de unutmamız mümkün değil. Sporcu fabrikasına dönüşmüş bir kulüp Bakırköy Ata Spor. Ailesi ile, velileri ile ve yetiştirdiği sporcular ile Sait Hocam hep var olacaktır.

Mehmet Ulaş 
Triatlon Federasyonu 
As Başkanı
Yıllarca Triatlon federasyonunda beraber yöneticilik yaptığım Sait hocamın yetiştirdiği sporcular duruşları, davranışları ve sportmenlikleriyle her yarışta Bakırköy Ata Spor Kulüplü olmanın farkını göstermiştir. Eminim ki destek verilmesi halinde Bakırköy Ata Spor Kulübü daha başarılı projelere imza atacaktır. Nice güzel başarılar dileğiyle.   

Dr. Abdullah Yinanç
T.C Çevre ve Şehircilik Bakanı E.Müşaviri
Hani Anadolu'muzda bir söz vardır "Oynayamayan gelin yerim dar der, yer gösterince yenim dar" dermiş ya!
Bakırköy Ata Spor kulübü de bu manada, imkânsızlığı imkan, darlığı  bolluk, hizmeti  ise ahlak ve erdem sayan, asla bahane üretmeyen bir anlayış ve felsefe ile hareket etmektedir. Başarıyı kendinden, başarısızlığı ise başkalarından  bilen yöneticiler ile onların  zincirine bağlı yönetimler, amacı sadece kazanmak olan sporcular, reklamı olmayan ve para kazandırmayan her şeyden  uzaklaşmış işadamı, gazeteci ve yöneticiler, ülkemiz sporuna desteği bir tarafa bırakalım adeta köstek olmaktadırlar. Tüm ahlak normların ayaklar altına alındığı bir "amatörlükten uzaklaşma ruhu "ortaya konulmaktadır. Ancak, her türlü imkansızlık ve zorluk içerisinde yaptığı sportif çalışmalarla, bilimsel, teknik ve eğitim  seminerleri  ve panellerle sadece bölgesinde değil ülkemiz genelinde takdir ve beğeni toplayan, Bakırköy Ata Spor Kulübü Başkanı, Sayın Sait Babaoğlu hocamız ve ekibi bu anlamda su sporlarına farklı bir yüz ve felsefe kazandırmışlardır.
Kulübümüz, ülkemizi uluslar  arsı arenada  en yüksek basamakta bulunması gereğine inanan bir anlayışla, bugüne kadar birçok su sporu alanında  ulusal ve uluslar arası yarışmalarda ülkemizi her zaman başarıyla temsil eden bu sporcular, sadece kulübümüzün değil  ülkemizin de kıvanç ve onur kaynağıdır. Bu vesileyle bu güzide kulübümüze emeği geçen, Başta Sait hocam olmak üzere, bütün antrenör arkadaşlara, diğer çalışanlara, kulübümüze  madden manen destek olan bütün dostlara  teşekkür eder, saygılarımı sunarım.

Vedat ÇALIŞKAN
Havuz Sorumlusu
Sekiz senedir birlikte çalışma şansına ve onuruna nail olduğum, Türk sporunun ve yüzme dünyasının duayeni Sait hocayı kelimelerle ifade etmek nafile bir çaba olurdu. Sporculuğu yanında beyefendi kişiliği ile de ön plana çıkan Sait Hocamız, Türk sporuna yüzme branşında onlarca milli yüzücü yetistirmiş, binlerce lisanslı sporcu egitmiş bir kurumun başkanı olarak Atatürk'ün Cumhuriyeti emenet ettiği gençlerimize sporu özellikle de yüzme sporunu sevdirmiş bir gönüllü spor elçisidir. 

Altan Kaskan
Bedensel Engelli Yüzücümüz
Yaklaşık 6 ay önce bu kulüpte yüzmeye başladım. Antremanlarım çok iyi gidiyor. Burada engellilerin neler yapabileceğini gördüm. Mart ayında yapılan Engelliler Yüzme Türkiye Şampiyonası'na katıldım ve 6. oldum. Hedefim; Paralimpik olimpiyatlarına katılıp bayrağımızı göndere çektirmektir. Beni bu spora başlattıkları için ve destek verdikleri için Sait hocama ve Nilüfer hocama teşekkür ediyorum.

Derya Karakahya Kösedağ
İlk Öğrenci Sporculardan
1989 ve 1990 yıllarında Çemberlitaş Kız Lisesi'nde öğrencisi olabilme şansını yakaladığım çok değerli bir öğretmen..
Sporun tarihçesi yüzyıllar öncesine dayanır ama benim spor anlayışım, Sait Hocam sayesinde bu koskoca, ancak su gibi akıp giden bu iki yıla dayanır. Sporun da bir ekip anlayışından geçtiğini, ekibin her ferdinin önemli görevleri olduğunu, verilen sorumlulukların farkındalığını, neden-sonuç ilişkisini ve bir iş yapılacaksa iyi yapılması gerektiğini, iyi yapıldığında da başarının tadına varmayı ve aslında kendini henüz tanımamış olan bizlerin neler yapabileceğini, o küçük yaşlarımızda, o rutin hayatlarımızda biz ondan öğrendik. Yolumuzun belki de hiç kesişmeyeceği tanımadığımız insanlarla, ortak bir hedef için aynı nefesi alabilmeyi öğrendik. 
Sporun her dalında çok başarılıdır, Sait Hocam. Yani öğretmen olabilmek için herhalde ancak bu kadar yetenekli olunabilirdi, diye düşünüyorum. Sorumluluğunu aldığı her konuda profesyonelliği ilke edindiğini, öğretmenliğin çok ötesine taşıdığı ve asla tahmin edemeyeceğimiz büyük ideallerini hayata geçirip, teknik bilgisi ve kişisel tecrübeleriyle hayata kazandırdığı çocuklarla hala yetinmediğini, sadece çocuklara değil biz büyüklere de eşit platformlar yarattığını gururla izleme şansına sahip olduğum için çok mutluyum.
Gerek fiziksel olarak gerekse güçlü karakterinizle sporu gerçek tanımıyla taşıdığınız için, bize öğretmen değil bize hayat koçluğu yaptığınız için, sırf siz yapıyorsunuz diye denediğim her spor dalı için ve öğretilerinizi bu yıllara taşıyabildiğimiz için teşekkür ediyorum.  Saygılarımla?

R. Göktuğ Sevinçli
Spor Yazarı
Sait Babaoğlu'nun bu paneli düzenleme esnasında gösterdiği gayrete yakinen şahit oldum. Olimpizm ruhunun gençliğe yayılmasında hocamızın gösterdiği gayreti takdir ediyor ve başarılarının devamını diliyorum.